پایا

Search

دکتر امیدرضا محبعلی در پنل تخصصی کنفرانس اکتشاف استیل پرایس

دکتر امیدرضا محبعلی در پنل تخصصی کنفرانس اکتشاف استیل پرایس

دکتر امیدرضا محبعلی در پنل تخصصی کنفرانس اکتشاف استیل پرایس

در پنل های تخصصی کنفرانس اکتشاف استیل پرایس چه موضوعاتی مطرح شد؟

مشکلات موجود در اخذ استعلام ها تسهیل شود

به نقل از معدن۲۴: امیدرضا محبعلی مدیرعامل شرکت مدیریت اکتشاف منابع معدنی پایا در پنل تخصصی کنفرانس اکتشاف استیل پرایس گفت: دستیابی به ذخایر مواد معدنی به واسطه ارزش افزوده بالا و همچنین جایگاه ویژه در تولید ناخالص ملی از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد. بنابراین اکتشاف به عنوان اولین مرحله از چرخه معدنکاری نقش بسیار مهمی جهت دستیابی به این ذخایر دارا می باشد.

محبعلی ادامه داد: امروز می بایستی با یک نگاه ویژه هدف گذاری مشخص برای اکتشاف مواد معدنی استراتژیک و کمیاب صورت پذیرد به نظر بنده لازمه دستیابی به اهداف کوتاه مدت بلند مدت اکتشافی بررسی وضعیت موجود و برنامه ریزی در دو جهت برای اینده می باشد.

به نظر می رسد مشکلات موجود در اخذ استعلام های سازمان ها و ارگانها جهت صدور پروانه اکتشاف باعث زمانبر شدن اخذ پروانه اکتشاف و صرف وقت ، هزینه و انرژی مکتشف گردیده است.

مدیرعامل شرکت اکتشاف منابع معدنی پایا ابراز کرد: این موضوع به خوبی در ماده ۲۴ قانون معادن طرح شده است، لذا امروز  باید مشکلات بررسی و راهکارهای مناسب جهت اجرای ماده ۲۴ و قانون معادن برنامه ریزی گردد. همچنین همواره یک سئوال مطرح می باشد : آیا تعیین مختصاف محدوده اکتشافی توسط ادارات کل منابع طبیعی ، مطابق با قانون معادن می باشد؟

از جهت دیگر به اعتقاد بنده ضمن هدف گذاری برای اکتشافات ذخایر عمیق و دستیابی به این ذخایر می بایستی برنامه ریزی جهت اکتشاف و استحصال مواد معدنی از قبیل لیتیوم و …. صورت پذیر که توجه به نکات ذیل برای رسیدن به این اهداف مهم می باشد:

الف ) ارتقای دانش علمی و توان فنی متولیان بخش اکتشاف براساس دانش و ورش های اکتشافی روز دنیا

ب) ارتقا و بروزرسانی تجهیزات اکتشافی از قبیل دستگاه های ژئوفیزیک برای کانی زایی های عمیق

ج) ارتقای توان حفاری اکتشافی کشور با بروزرسانی دستگاه های حفاری با توان حفاری های عمیق

د) ایجاد ازمایشگاه های آنالیز مواد معدنی براساس استانداردهای روز دنیا

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.