پایا

Search

“ایمینو” و “پایا” تفاهم نامه امضا کردند

“ایمینو” و “پایا” تفاهم نامه امضا کردند

“ایمینو” و “پایا” تفاهم نامه امضا کردند

“ایمینو” و “پایا” تفاهم نامه امضا کردند/ هم افزایی برای بهره مندی نوآوران از ظرفیت های فنی و سرمایه گذاری

طرح ایجاد زیست بوم نوآوری و فناوری بخش معدن و صنایع معدنی ( ایمینو) و شرکت مدیریت اکتشاف منابع معدنی پایا در راستای کمک به توسعه معادن کشور و ترویج استفاده از طرح های نوآورانه تفاهمنامه امضا کردند.

به گزارش ایمینو؛ طرح ایجاد زیست بوم نوآوری و فناوری بخش معدن و صنایع معدنی ( ایمینو) و شرکت مدیریت اکتشاف منابع معدنی پایا با هدف همکاری مستمر طرفین در راستای توسعه زیست بوم نوآوری بخش معدن و صنایع معدنی و ایجاد ارتباط سازنده بین صنعت، کسب و کارهای نوپا و شرکت های دانش بنیان دست همکاری دادند. پیرو این تفاهمنامه قرار است طرفین در زمینه های مدیریتی، عملیاتی و فعالیت های نوآورانه و فناورانه، سرمایه گذاری، توسعه دانش فنی، شناسایی و دریافت نیازهای فناورانه همکاری داشته باشند.

 

تفاهم نامه ایمینو

مجید وفایی فرد مدیر ایمینو در مراسم امضای این تفاهمنامه با تاکید بر شبکه سازی و ایجاد تعاملات پایدار در سطح ملی در جهت تامین نیازمندی های فناوری صنایع معدنی، عنوان کرد: خوشبختانه در سال های اخیر توجه به شرکت های دانش بنیان و ظرفیت های این حلقه نوآور و فناور بیشتر شده اما انعقاد چنین تفاهمنامه هایی باعث می شود جریان شبکه سازی و تسهیلگری در زیست بوم نوآوری و فناوری شتاب بگیرد و شناسایی، ارزیابی، معرفی، حمایت و اجرای مشترک طرح‌های استارتاپی، کارآفرینی و تحقیقاتی در جهت توسعه معادن و صنایع معدنی باشد.

او با اشاره به برگزاری جشنوراه اینوماین 4 در بهمن ماه سال جاری افزود: جشنواره سالانه ایده های ارزش آفرین”اینوماین”برای ایجاد بستر تبادل تجربه، دانش و آموزش در جهت توسعه زیست بوم نوآوری و فناوری بخش معدن میان ایمیدرو، موسسه یونیدرو و مرکز نوآوری ایمینو تعریف شده و امیدواریم با شناسایی و جذب ایده های جدید به ترویج استفاده از طرح های نوآورانه یاری بخشیم. شرکت مدیریت اکتشاف منابع معدنی پایا نیز به عنوان کنسرسیوم اکتشاف و متشکل از شرکت های بزرگ معدنی و صنایع معدنی می تواند در راستای جذب و حمایت از ایده های نوین شناسایی شده ما را از ظرفیت های فنی و سرمایه گذاری بهره مند کند.

 

تفاهنامه ایمینو و معادن پایا

در ادامه این مراسم، امیدرضا محبعلی مدیرعامل شرکت مدیریت اکتشاف منابع معدنی پایا با تاکید بر اینکه محور توسعه معادن اکتشاف است و افزایش عمق و سطح اکتشافات در کشور امروزه نیازمند استفاده از طرح های نوآورانه است، مطرح کرد: امروزه هوشمندسازی بیشتر از گذشته فعالیت های اکتشافی _ معدنی را تحت الشعاع قرار داده و شرکت پایا درصدد است با کمک ظرفیت نوآوران و ایده های نوین مسیر معدنکاری را بهبود بخشیم.

او افزود: با توجه به ضرورت اکتشافات عمقی در کشور، شرکت پایا درصدد است با شناسایی و حمایت از طرح های نوآورانه و اجرایی کردن آن میزان خطا را در فرآیندهای معدنکاری کاهش و معادن را به سمت هوشمندسازی سوق دهد. با توجه به اینکه شرکت مدیریت اکتشاف منابع معدنی پایا پروژه های اکتشافی بسیاری را در حال انجام دارد و سهامداران آن شرکت های بزرگ معدنی و فولادسازی هستند در راستای استفاده از دانش بنیان ها و طرح های نوآورانه در تلاش است با همکاری و استفاده از ظرفیت های ایمینو امکان کارآفرینی، نوآوری و بهره‌مندی از ظرفیت‌های موجود سرمایه‌گذاری و بهبود وضعیت کسب و کارهای نوپای بخش معدن و صنایع معدنی را تسهیل کند.

برپایه این گزارش، محورهای تفاهمنامه “ایمینو” و “پایا” همکاری مستمر در زمینه های روش های نوین مورد استفاده در مطالعات و آزمایشات مواد معدنی ، استفاده از روش های ژئوفیزیک هوایی با پهپاد، حفاری های اکتشافی و روش های نوین اکتشافی، جذب و توسعه طرح های نوآورانه و فناورانه، برگزاری دوره های آموزشی و رویدادهای مشترک، تولید محتواهای مشترک، پرورش مشاور و مربی برای بخش های گوناگون کسب و کار، انجام طرح های پژوهشی مرتبط با بخش معدن و صنایع معدنی تعریف شده است.

 

تفاهم نامه مشارکت ایمینو و توسعه معادن پایا

از محورهای دیگر این همکاری استفاده از ظرفیت‌های فنی و آزمایشگاهی طرفین در راستای توسعه‌ی محصولات نوآورانه و دانش‌بنیان، همکاری در زمینه‌ی ارزیابی فنی و اقتصادی، منتورینگ و مشاوره طرح‌ها، ایده‌ها و پروژه‌های استارتاپی، نوآورانه و تحقیقاتی و همچنین حمایت از اشخاص حقیقی و حقوقی دارای ابتکار مرتبط با بخش معدن و صنعت توسط طرفین، ارجاع نیازمندی‌ها و چالش‌های حوزه‌ی کاری مرتبط از سوی طرفین برای بهره‌گیری از توانمندی¬های فنی در زمینه‌ی منابع انسانی، امکانات آزمایشگاهی و … است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.